Stop met oplossen: waarom jouw neiging om te helpen juist tegen je werkt.

Basismediation opleiding

Je wilt helpen maar het werkt niet. Je ziet dat het niet goed gaat. Een gesprek loopt vast, iemand zit niet lekker in zijn vel. Een conflict suddert door.

En dus doe je wat je altijd doet:

Je helpt.

  • Je geeft advies
  • Je komt met oplossingen
  • Je probeert het gesprek ‘’vlot te trekken’’
 

Logisch. Sterker nog, het voelt bijna als verantwoordelijkheid. En toch… blijft het terugkomen.

De valkuil van ‘de oplosser’

Veel professionals (zeker in mensgerichte rollen) herkennen dit patroon.

Je bent degene die

  • Overzicht houdt
  • Rust brengt
  • Snel ziet wat er nodig is
 

Maar precies dat kan tegen je gaan werken. Waarom? Omdat je onbewust iets overneemt wat niet van jou is. Problemen worden dan ook niet opgelost, maar juist overgenomen. Op het moment dat jij de oplossing aandraagt, gebeurt er iets subtiels. De ander hoeft het niet meer zelf te doen en daarmee gebeurt er nog iets belangrijkers. Namelijk: de ander voelt zich vaak minder gehoord.

Want hoe goed je intentie ook is… Een oplossing zonder erkenning voelt zelden als een echte oplossing.

Wat er onder jouw ‘helpen’ zit

De neiging om te helpen komt vaak uit iets moois:

  • Betrokkenheid
  • Verantwoordelijkheid
  • Zorg voor de ander
 

Maar als je eerlijk kijkt, zit er soms ook iets anders onder:

  • Ongemak met spanning
  • De behoefte om het ‘’weer goed te maken’’
  • De wens om controle te houden over de situatie

 

En dat is precies waar het schuurt. Waarom lopen gesprekken hierdoor vast? Als jij gaat oplossen, gebeurt er vaak dit:

De ander gaat in de weerstand (‘’zo zie ik het niet’’) -> of haakt af (‘’laat maar”) -> of volgt je oplossing… maar zonder echte beweging.

Het gesprek lijkt misschien even opgelost, maar onder de oppervlakte verandert er weinig. Zoals we binnen mediation zien: duurzame beweging ontstaat pas als mensen zelf hun belangen en oplossingen verkennen en niet wanneer die voor hen worden ingevuld.

Wat werkt dan wel?

Niet meer doen, maar anders doen.
Dus: van oplossen naar onderzoeken.

Een klein voorbeeld:

In plaats van: “Misschien kun je dit doen…”

Ga naar: “Wat maakt dit voor jou zo belangrijk?”

En dan: van sturen naar vertragen.
Niet het gesprek duwen, maar juist even stil durven staan.
Precies daar waar het schuurt.

En ook: van antwoorden naar vragen.
Goede vragen openen.
Oplossingen sluiten vaak juist af.

Dit is waar het spannend wordt

Want dit vraagt iets anders van je. Niet meer kennis, niet betere oplossingen maar juist het vertrouwen dat het niet jouw taak is om het op te lossen.

En dat voelt… ongemakkelijk. Vooral als je gewend bent om degene te zijn die het fikst.

En precies daar begint ontwikkeling. In onze ervaring is dit een kantelpunt. Niet alleen in gesprekken, maar ook in hoe je naar jezelf kijkt.

Je verschuift van degene die oplost naar degene die ruimte creëert waarin het opgelost kan worden. En dat is een wezenlijk verschil.

Misschien is dit de echte uitnodiging

Niet hoe kan ik dit beter oplossen maar wat gebeurt er als ik het niet oplos… en blijf bij wat er is?

De neiging om te helpen is geen probleem. Sterker nog: het is vaak je kracht. Maar als helpen betekent dat je overneemt, invult of versnelt… dan gaat het je tegenwerken. Soms zit de echte beweging niet in wat jij doet, maar in wat je durft te laten.

 

Tags :

Basismediation opleiding

Share :

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *