Doelstelling familiemediation opleiding

Data en beschikbaarheid opleidingen

48 PE punten, 24 PE punten cat. 1a en 24 PE punten cat. 2

Voor de groepsdynamiek tijdens onze opleidingen, zoals de mediation opleiding, de familiemediation opleiding en de opleiding arbeidsmediation is het belangrijk dat de deelnemers weten wat zij aan elkaar hebben. Immers dan worden deze opleidingen een succes.

Na het afronden van de opleiding erkend mediator worden kunnen de deelnemers de vervolgopleiding familiemediation volgen. Gedurende de familiemediation opleiding dienen de deelnemers in de perioden gelegen tussen de blokken leervragen over deze familiemediation opleiding te beantwoorden, met elkaar respectievelijk te delen en te bespreken. Terugkoppeling volgt bij de start van het opvolgende blok.

Ons programma van de familiemediation opleiding volgt een logisch proces van een echtscheidingssituatie, vanaf het moment dat de mediator een opdracht krijgt, de gespreksvoeringen over het beëindigen van hun relatie, de wijze van relatie herstel als ouders, de kinderen en kind gesprek, de juridische kaders van erkenning en gezag, het ouderschapsplan, het berekenen en vaststellen van de kinder- en partneralimentatie, de juridische, fiscale en financiële aandachtspunten van alimentatie, de wijze van vermogensverdeling, juridisch, fiscaal en financieel, om uit eindelijk te komen tot het opstellen van een echtscheidingsconvenant, met aandacht voor het begrip vaststellingsovereenkomst.

Het wel/niet indienen Rechtbank en hoe ga je hier als mediator mee om, de begeleiding en nazorg.

Ouders ondersteunen hun kinderen

Aanwezigheid is verplicht voor alle dagdelen:

Indien een deelnemer door omstandigheden, na afstemming met de hoofdtrainer, niet in staat is de opleiding te (ver)volgen dan zal er in overleg met de hoofdtrainer worden bepaald dat en hoe deze dagdelen kunnen worden ingehaald.

Data en dagindeling:

Data opleidingen: Zie beschikbaarheid

Lestijden:
Morgen: 10.00 – 13.00
Lunch
Middag: 14.00 – 17.00

In gedachten bij scheiding en familie

Verplichte leerstof uit de Handboeken:

Handboek scheidingsbemiddeling, Prof. dr. P. Hoefnagels
Kind en echtscheiding, een ontwikkelingsperspectief, Karin Slingendock en Greet Meesters

Aan te bevelen literatuur:

Personen- en familierecht en erfrecht in een notendop, Mr. J.H.M. ter Haar en Prof. Mr. W.D. Kolkman
Gedragsverandering in gezinnen, Alfred Lange
Handboek Familiemediaton (januari 2013)
Handboek relatietherapie
Handboek kindercounseling

Scheidingsbemiddeling:
G.P. Hoefnagels, Gelukkig getrouwd, gelukkig gescheiden
D.H.D. Mac Gillacry, Scheidingsbemiddeling, isbn 9031339482
A.M. van Riemsdijk, Scheiden in Nederland, isbn 9789046603772
Schonewille, Notaris en scheiding, isbn 9789046601877
Jocelyn Weimar, Handreiking voor de scheidingsbemiddelaar, isbn 9789012387293

Kinderen:
Liesbeth A. Goenhuijsen, Ouderschapsplan, isbn 90 6665 734 0
Kind in bemiddeling, isbn 9789066658226
Ed Spruijt, scheidingskinderen, isbn 9789066658455 (wetenschappelijk)
Het zandkanstelen progamma en de kindern scheiden mee, isbn 9066655127
Martine F. Delfos, Luister je wel naar mij, isbn 9066653663 en het vervolg ” Ik heb ook wat te vertellen”, isbn 9789066656529
Beter Scheiden, (redelijke afspraken minder stress), isbn 9789066658493
Femke van der Gun, Echtscheiding: kiezen voor het kind, isbn 9066657189
Jacqueline van Swet, Mijn ouders gaan scheiden en ik dan?, isbn 9026928904
Carlijne Vos, Scheiden met je ex, toch samen goede ouders, isbn 9789027495440
Martine F. Delfos, Weekendvaders, isbn 13/10906665788
Aleide Hendrikse Voogt, Stoppen als partners, doorgaan als ouders, isbn 9789088500152
Samengesteld gezin, isbn 978906665541 6
Een atlas voor het stiefgezin, isbn 9789088500053
En ze leefden nog lang en gelukkig, isbn 9789066659322

Voor kinderen:
Een steuntje in de rug (het gebruik van therapeutische verhalen), isbn 9789066658070
Bang Boos Blij, isbn 9075564643
Julia heeft twee huizen, isbn 9789085605201
Kamil de groene kameleon, isbn 9789085605812
Ik & Co, isbn 9789085605584
Van alles twee, isbn 9789085605041
Dees, een vader en een viool, isbn 9789066655430
Ouders in het wild (Over fleur en haar stiefgezin), isbn 9789085605454
Wat kan je doen als je veel piekert (help oefenboek voor kinderen), isbn 9789085605560

Begeleiding, (extra) ondersteuning en nazorg deelnemers:

Wij zullen als trainers proberen om de veiligheid te bieden waarbinnen men zich tot een goede familiemediator kan ontwikkelen. Bij ons zitten de deelnemers in een ‘Laboratorium’. Men kan dus experimenteren en oefenen totdat de elementen beheersd worden. Binnen de opleiding wordt veel aandacht besteed aan de begeleiding van de deelnemers. Hierbij zijn de trainers van de opleiding sterk betrokken.

De begeleiding is er in de eerste instantie op gericht dat men zich zo goed mogelijk kan ontwikkelen. Deelnemers die moeite hebben met het omgaan met hun spanningen en/of angsten met betrekking tot de opleiding kunnen contact opnemen met een van de trainers om te bepalen welke ondersteuning men nodig denkt te hebben. Om deze extra ondersteuning te geven zal de hoofdtrainer in overleg met de co-trainer hier extra aandacht aan geven tijdens de opleiding.

Informatievoorziening over opleiding en nazorg:

Tijdens en na de opleiding worden deelnemers via onze internetsites en/of een besloten deelnemers-intranet en/of per e-mail voorzien van naslagwerk, opleidingsinformatie, zoals casussen en publicaties. Ook zullen wij deelnemers attent maken op wijzigingen over familiemediation en de MfN.

Deelnemers kunnen tijdens en buiten de opleiding contact opnemen, telefonisch of per email, met het secretariaat (bemand gedurende kantooruren) van het opleidingsinstituut voor advies en/of eventuele vragen. Indien van toepassing, zal het secretariaat één van de trainers contact op laten nemen met de cursist.

Buiten de opleiding zal dit dienen te gebeuren tijdens de “reguliere” kantoortijden op ma, di, wo, do en vr van 08.30 uur tot 17.00 uur.

Secretariaat Mediation Educatie Centrum:

Mediation Educatie Centrum
Oude Leedeweg 195
2641SG Pijnacker

Tel. : 015 – 36 112 36
E-mail: info@mediationeducatie.nl
Onze website: www.mediationeducatie.nl

Verder zullen er intervisieavonden worden georganiseerd om met collega mediators en mediators in opleiding, van gedachte te wisselen hoe om te gaan met bepaalde situaties, dit aan de hand van praktijk voorbeelden.

Groepsgrootte:

De groepsgrootte zal bestaan uit minimaal 6 en maximaal 12 deelnemers, exclusief de eventuele “inhalers”. Bij alle theoretische onderdelen van de opleiding zal ten minste één trainer aanwezig zijn. Voor alle vaardigheidsonderdelen zullen bij meer dan 6 deelnemers tenminste twee trainers aanwezig zijn.

adminFamiliemediation Opleiding